Sloveniji grozijo poplave! Znano je, katera območja so najbolj ogrožena

3. 2. 2026, 11:53 | Vir: STA
Sloveniji grozijo poplave! Znano je, katera območja so najbolj ogrožena (foto: Srdjan Zivulovic/Bobo)
Srdjan Zivulovic/Bobo

Gladina rek in morja bo precej narasla.

Reke bodo danes sredi dneva najprej začele naraščati v zahodni polovici države, v sredo dopoldne pa tudi na vzhodu, so zapisali na Agenciji za okolje (Arso).

V sredo zvečer in v noči na četrtek se lahko reke in manjši vodotoki v slovenski Istri razlijejo na izpostavljenih območjih, so navedli v hidrološkem poročilu. Povišana bo tudi gladina morja.

Reke po državi bodo naraščale tudi v četrtek. Večina rek po državi bo dosegla velike pretoke, ojezerjene površine kraških polj na Notranjskem pa se bodo povečevale.

Morje se bo razlivalo že danes zvečer

Arso je v hidrološkem poročilu še navedel, da bo gladina morja pozno zvečer ter v sredo dopoldan in pozno zvečer povišana. Dopoldne se bo morje na najbolj izpostavljenih delih Obale razlivalo v višini okoli 10 centimetrov, zvečer pa do 20 centimetrov.

Sloveniji grozijo poplave! Znano je, katera območja so najbolj ogrožena
Bobo

Ponoči bodo padavine, ki se postopno širijo v notranjost Slovenije, prehodno nekoliko oslabele in ponekod na zahodu in severu ponehale, napoveduje Arso. V Pomurju bo ostalo večinoma suho.

Meja sneženja se bo danes hitro dvigala in bo sredi dneva na nadmorski višini okoli 1500 metrov. V Zgornjesavski dolini bo večji del dneva snežilo.

Vremenoslovci napovedali: tako dolgo bodo v tem tednu vztrajale padavine
Nova razkritja: Epstein je bil pripravljen financirati ustvarjanje "nadljudi"