Takšna je vremenska napoved za prihodnje dni.
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, v notranjosti pa delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj in del dopoldneva bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Goriškem in v Slovenski Istri okoli 10 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
V četrtek se bo od zahoda pooblačilo, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Predvsem v zahodnih ter deloma osrednjih krajih bodo občasno krajevne padavine. Meja sneženja bo sprva precej nizko, a se bo čez dan postopno dvigovala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, v Zgornjesavski dolini okoli -2, najvišje dnevne od 2 do 6, na Goriškem in v Slovenski Istri okoli 10 stopinj Celzija.
V petek bodo padavine zajele večji del Slovenije. V notranjosti bo marsikje snežilo do nižin. Na Primorskem se bo krepila burja. V soboto bo v notranjosti oblačno z občasnim rahlim sneženjem, ki bo sredi dneva povečini ponehalo. Na Primorskem bo pretežno oblačno in večinoma suho, pihala bo zmerna burja.
Vremenska slika: V pasu od Iberskega polotoka, prek Alp, do severovzhoda Evrope se je prehodno vzpostavilo območje visokega zračnega tlaka. Nad srednjo Evropo je ciklon z vremensko fronto, ki se od severa bliža Alpam. Pred tem pa v višinah z južnim do jugozahodnim vetrom k nam doteka prehodno nekoliko bolj suh in toplejši zrak.
Napoved za sosednje pokrajine: Danes bo ob severnem Jadranu povečini sončno, burja bo ponehala. Drugod bo deloma jasno z nekaj megle in nizke oblačnosti. Popoldne se bo v krajih zahodno od nas začelo oblačiti. V četrtek bo povečini oblačno. Pas padavin se bo iznad zahodnih krajev širil proti vzhodu. V Alpah bo snežilo. Proti večeru se bo predvsem v Avstriji meja sneženja spuščala. Ob severnem Jadranu, Gorskem Kotarju in Liki ter ponekod po nižinah Madžarske bo pihal jugozahodnik.
Biovreme: Danes bo vremenski vpliv na počutje večinoma ugoden, v četrtek pa bo že zmerno obremenilen.
