Bolje preventiva kot pa kurativa, menijo v pariškem živalskem vrtu.
V pariškem živalskem vrtu so okoli 40 pingvinov preventivno cepili proti ptičji gripi. Francoski zdravstveni organi so namreč prejšnji teden opozorili, da bo letošnja sezona ptičje gripe najverjetneje najhujša v zadnjih nekaj letih.
Ptičje gripe tam še ni bilo
V živalskem vrtu, ki se nahaja v parku Vincennes na vzhodu francoske prestolnice, sicer še nikoli niso odkrili primera ptičje gripe, a francoski zdravstveni organi so prejšnji teden opozorili, da bo letošnja sezona ptičje gripe najverjetneje najhujša v zadnjih nekaj letih.
V pariškem živalskem vrtu so zato preventivno cepili vse pingvine. Tisti med njimi, ki so se izvalili letos, bodo čez en mesec prejeli dodatno dozo cepiva.
Izbruh bolezni bi lahko bil usoden
Oskrbovalci živalskega vrta so ob tem pingvine še stehtali in izmerili, pobrali perje, odvzeli krvne vzorce, pregledali njihove noge in preverili njihove mikročipe.
Pariški živalski vrt je sicer tudi dom divjih ptic, kot so vrane, srake, gosi in papige, zato bi izbruh bolezni v živalskem vrtu za živali lahko bil usoden.
Na Antarktiki so letos prvič že zgodaj odkrili primere ptičje gripe, kar je povzročilo nekaj zaskrbljenosti za dobrobit pingvinov.

