Krvav pokol v trgovskem centru: prestrašeni ljudje so se skrivali med nakupovalnimi policami

24. 4. 2026, 09:19 | Vir: STA
Krvav pokol v trgovskem centru: prestrašeni ljudje so se skrivali med nakupovalnimi policami (foto: Profimedia)
Profimedia

Policija napadalca še vedno išče, več ljudi se še vedno bori za življenje

Po strelskem obračunu med dvema skupinama mladih v nakupovalnem centru v prestolnici ameriške zvezne države Louisiane Baton Rouge je v četrtek umrla ena oseba, več je ranjenih. Policija je v povezavi z obračunom aretirala pet ljudi, poroča televizija ABC.

Policija je incident opisala kot nameren spor med dvema skupinama in ne kot naključno nasilno dejanje. Mediji so sprva poročali o enem ali dveh strelcih in šestih ranjenih, medtem ko je policija navajala deset ranjenih, kasneje pa število znižala na pet.

Šef policije v Baton Rougeu T.J. Morse je na novinarski konferenci povedal, da je nasilje izbruhnilo po nesporazumu in da preiskujejo še več ljudi, osumljenih vpletenosti v incident. "Preiskava še zdaleč ni končana, verjamemo, da je vpletenih več ljudi," je dejal.

To je že drugi strelski napad v Louisiani v zadnjih dneh, potem ko je v nedeljo tam oče ubil osem otrok, od tega sedem svojih, ter hudo ranil soprogo in še eno žensko.

Ta spomladanska poslastica krvne žile čisti kot sesalec: številni nori nanjo, usodna napaka v kuhinji pa jo oropa vsega