R.S. , STA | 14. 5. 2023, 07:24

Joker Out z uvrstitvijo v finalu niso zadovoljni (znano je tudi, na katerem mestu so končali v polfinalu)

Profimedia

Ne skrivajo, da so pričakovali večjo podporo, vendar so s svojim nastopom zadovoljni.

Na finalu 67. tekmovanja za pesem Evrovizije v Liverpoolu je slavila švedska pevka Loreen s pesmijo Tattoo. Pevka maroških korenin je Švedski zmago priborila s 583 glasovi občinstva in žirije. Sledila je Finska s 526 točkami s pevcem po imenu Käärijä s pesmijo Cha Cha Cha. Joker Out so si s 78 točkami zagotovili 21. mesto.

Želeli so višjo uvrstitev

S samo uvrstitvijo niso zadovoljni. "Uvrstitev resnično ni najboljša, a zares drugega kot to, da smo naredili največ, kar smo lahko, ne moremo." Ob tem so spomnili na nemško zastopnico, ki je, kot so poudarili, bend, ki je pred Evrovizijo imel lastno turnejo po Južni Ameriki, pa so tokrat pristali na zadnjem mestu. "Evrovizija je res en šov, ki zajema toliko enih nepredvidljivih momentov, na katere se ne da vplivati," so poudarili.

View this post on Instagram

A post shared by Joker Out (@joker_out_official)

"Pripravljeni smo sprejeti to, da nismo dovolj dobri za sam vrh tega evropskega tekmovanja, hkrati pa smo videli, da smo po vseh standardih - streamingih, predvajanjih, poslušanjih na radiih, vabilih na koncerte in odzivih drugih izvajalcev - poželi veliko zanimanja tudi v mednarodnem okolju." Poudarili so, da so Slovenijo "pustili v lepi luči".

Prepričljivo v finale

Slovenski predstavniki so se Evropi prvič predstavili v drugem polfinalu, ki so ga končali na odličnem petem mestu (od 16 izvajalcev). V finale je šlo deset držav, ki so prejele največ točk - Slovenija je prejela 103 točke. V drugem polfinalu je več točk kot Slovenija prejela Avstralija (149), sledila je Avstrija (137), Poljska (124) in Litva (110).

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol