6. 12. 2023, 10:33 | Vir: STA

Čestitke! Neža Klančar še v polfinalu evropskega prvenstva na 100 mešano

Uspešna je bila tudi Katja Fain.

Plavalka Neža Klančar je v kvalifikacijah evropskega prvenstva v 25-metrskih bazenih v Otopeniju v Romuniji današnjemu finalu na 50 m prsno dodala še polfinale na 100 m mešano. Z najboljšim izidom sezone 1:00,14 je v kvalifikacijah zasedla deveto mesto. Enako uvrstitev je na 200 m delfin dosegla Katja Fain.

Triindvajsetletna plavalka Olimpije bo najprej ob 17. uri nastopila v finalu na 50 m prosto, kjer je v torek s 24,05 dosegla nov slovenski rekord. Okrog 18.30 jo čaka še polfinale na 100 m mešano.

Katja Fain je nastopila na 200 m delfin in se z 2:09,15 kot deveta prav tako uvrstila v polfinale, ki bo na sporedu ob 17.25. Šele ta bo prikazal realno razmerje moči, saj najboljše še niso pokazale svojih najboljših predstav. Tudi 23-letna mariborska olimpijka ima kar dobri dve sekundi boljši osebni rekord.