7. 6. 2022, 10:56

Na kranjskem mitingu tudi ameriški zvezdnik: kdo je bil najboljši plavalec?

Instagram/Michael Andrew

Ameriški plavalni zvezdnik je prišel v prijateljeve domače kraje in nastopil na gorenjskem mitingu.

V kranjskem bazenu je konec tedna potekal dvodnevni mednarodni plavalni miting, na katerem je nastopil tudi ameriški zvezdnik Michael Andrew, ki je bil po pričakovanjih najboljši plavalec tekmovanja.

V soboto je slavil na 50 m prosto, v nedeljo pa še na 50 m delfin in 100 m prsno.

View this post on Instagram

A post shared by Michael Andrew (@swimmermichael)

Na 100 m prsno se je pomeril z domačim adutom iz PK Triglav Kranj Petrom Johnom Stevensom, s katerim sta dobra prijatelja.

Stevens je bil drugi, zaostal je za dobre tri sekunde, potem ko je dan prej na pol krajši razdalji zmagal. Pred njim so tri velika tekmovanja, na katerih želi poseči visoko. Na evropskem in svetovnem prvenstvu si želi uvrstiti v finale na 50 m prsno, na sredozemskih igrah pa je cilj medalja.

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel