30. 8. 2022, 21:57 | Vir: STA

Nabito polne Stožice na nogah: Slovenci dosegli fantastičen uspeh!

STA

Slovenski odbojkarji so na domačih tleh v dvorani, ki je pokala po šivih, premagali Nemce in si zagotovili nekaj, kar so si močno želeli. Ob fenomenalnem vzdušju so navijačem prikazali odlično igro.

Slovenska reprezentanca je na tekmi proti Nemčiji dosegla prepričljivo zmago in se uvrstila med najboljših 16 reprezentanc na svetu. Tekmo, ki so jo odigrali v domačih Stožicah v Ljubljani, je z bučnim navijanjem spremljalo več tisoč navijačev.

V tretjem krogu je v razprodanih Stožicah s 3:0 (16, 22, 17) slovenska reprezentanca prepričljivo premagala Nemčijo, s tem pa za Francijo osvojila drugo mesto v skupini.

Slovencem je za uvrstitev med 16 najboljših zagotavljal že en sam osvojeni niz. Z zanesljivo igro so osvojili že prvega, nato pa nadaljevali odlično predstavo.

Z zelo dobro igro gostiteljev v vseh elementih tekmeci niso imeli nobenih možnosti osvojiti niti častnega niza.

STA

Tekmec Slovenije v osmini finala še ni znan, ker kot gostitelji ostajajo pri statusu enega od dveh prvih nosilcev, bo to 15. ali 16. reprezentanca skupinskega dela.

Tekmo osmine finala bodo odigrali v soboto, 3. septembra.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord