25. 4. 2022, 20:07 | Vir: STA

Novi prvaki! TO je odbojkarski klub, ki je najboljši v Sloveniji

Facebook ACH Volley

Ti odbojkaši so po odlični sezoni osvojili 18. naslov državnih prvakov.

Odbojkarji ACH Volleyja so se po letu premora spet vrnili na slovenski prestol. Na tretji finalni tekmi državnega prvenstva so v dvorani Tivoli še tretjič premagali Calcit Volley, tako kot na prvi tekmi v Ljubljani je bil tudi tokrat izid 3:0 (18, 20, 21). Za klub, ki se je pred leti z Bleda preselil v Ljubljano, je to 18. naslov državnega prvaka.

Za ekipo odlična sezona

Ljubljanska ekipa, ki je na prestolu zamenjala Merkur Maribor, je po slovenskemu pokalu in srednjeevropski ligi osvojila tretjo lovoriko v sezoni, v vseh treh tekmovanjih pa ni niti enkrat izgubila. V sezoni je tako zabeležila le en poraz, v polfinalu pokala challenge jo je premagala ekipa Narbonne Volley.

Tako kot na prvi tekmi finalne serije na tri zmage dvoma o zmagovalcu ni bilo. V prvem nizu so si po zaslugi dobrih servisov Ljubljančani hitro priborili visoko prednost, nekaj več težav so imeli v drugem, v katerem so do prednosti prišli šele v končnici, večje negotovosti pa ni bilo niti v tretjem nizu.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil Nikola Gjorgiev, dosegel je 18 točk.

Spremljajte Metropolitan na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord