17. 2. 2024, 10:03 | Vir: STA

Kje je pristal najboljši slovenski smučarski skakalec na tekmi za svetovni pokal?

V finale se nista uvrstila na 31. mestu Timi Zajc (88,6), ki je za mesto in štiri desetinke zgrešil drugi skok, in Žak Mogel (36,1), ki je končal na zadnjem, 50. mestu.

Najboljši slovenski smučarski skakalec doslej Peter Prevc (231,1 točke) je bil deveti na prvi tekmi te sezone za svetovni pokal v Sapporu na Japonskem. Zmagal je Avstrijec Stefan Kraft (263) in s tem še povečal vodstvo v seštevku pokala.

Drugi je bil domačin Ryoyu Kobayashi (262,6), tretji Nemec Andreas Wellinger (256,9). Domen Prevc (211,8) je bil 19., 23. pa Lovro Kos (206,5).