16. 5. 2022, 10:07

Neustavljivi Dončić poskrbel za zgodovinske številke

Profimedia

Mavericks so v gosteh nadigrali najboljšo ekipo rednega dela sezone Phoenix Suns. Dallas je v finalu zahodne konference po tem, ko so izločili lanske finaliste lige NBA.

Uspeh, ki ga ni nihče pričakoval. Zgodovinski rezultat teksaške ekipe je prinesel veliko divjih statističnih podatkov in številk.

5 - Zvezdnik in vodja Phoenixa Chris Paul je že petič izgubil serijo po vodstvu z 2:0, kar vključuje lanskoletno zmago v finalu proti Milwaukee Bucks. Je edini igralec s tem dvomljivim priznanjem v zgodovini lige NBA. Četrtič zapored je izgubil sedmo tekmo.

17 - Deandre Ayton je na 7. tekmi odigral le 17 minut, kar je najmanj v končnici v 35 tekmah v karieri. Na vprašanje, zakaj je center igral tako malo - niti minute v četrti četrtini -, je glavni trener Phoenixa Monty Williams rekel le "To je interno."

27 - Kombinacija Phoenixa, ki je bil tako neprepričljiv, in Luke Dončića, ki je v tekmo vstopil zelo razpoložen, je prinesla nenavaden pojav ob polčasu - slovenski superzvezdnik je s 27 točkami izenačil strelski izkupiček celotne domače ekipe.

33 - Dallasova zmaga s 33 točkami razlike je zdaj izenačena na petem mestu največjih zmag v 7. tekmi doslej:

15. maj 2022 Mavericks - Suns 33

38, 9,3, 8,8 - Dončić je dosegel novo raven v izločilnih tekmah, saj je v svoji mladi karieri v povprečju dosegal 38 točk, 9,3 skoka in 8,8 podaje v štirih dvobojih na izločanje, v kateri je bilo treba zmagati. V teh tekmah je dosegel 38, 46, 33 in nazadnje 35 točk.

89 - Dončić, Spencer Dinwiddie in Jalen Brunson so s skupnimi 89 točkami strelsko skoraj ugnali celotno ekipo Phoenix Suns, ki je skupaj dosegla le 90 točk.

+164/-180 - Indeks plus-minus za Mavericks in Suns ponazarja, kako enostranska je bila tekma. Reggie Bullock je imel v 32 minutah najboljši moštveni izkupiček s +44 za Dallas, medtem ko je bil Phoenixov Devin Booker z -41 najslabše ocenjen igralec tekme.

548,460 - Drugi igralec Dallasa Spencer Dinwiddie je imel malo dodatne spodbude za zmago v 7. tekmi in si je zagotovil več kot pol milijona bonusa za uvrstitev v konferenčni finale. To je drugo največje število točk igralca s klopi na 7. tekmi. S tem uspehom je zaostal le za 34 točkami Eddieja Johnsona.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord