26. 10. 2023, 07:02 | Vir: STA

Ne ustavijo ga niti poškodbe: Luka Dončić junak uvodne tekme Dallasa

24-letnik je sezono odprl s trojnim dvojčkom.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić, ki je bil tik pred uvodom v novo sezono severnoameriške lige NBA še na seznamu poškodovanih, je blestel na uvodni tekmi nove sezone. Njegovi Dallas Mavericks so na teksaškem derbiju s 126:119 v gosteh premagali San Antonio Spurs, Dončić pa je dosegel trojni dvojček - 33 točk, 13 skokov in deset podaj.

Drugi večer nove sezone prvenstva NBA je na parket v dresu San Antonia prvič stopil tudi prvi izbor nabora, 19-letni Victor Wembanyama. Francoski najstnik je v 23 minutah dosegel 15 točk in pet skokov, a je ostal v senci slovenskega zvezdnika, ki je danes začel že šesto sezono onkraj luže.

Dončić je na parketu preživel 34 minut in sezono odprl s trojnim dvojčkom, veteran Kyrie Irving pa je k zmagi dodal 22 točk in šest podaj. Po 17 košev sta za Dallas dosegla še novinec v dresu Mavericks, Grant Williams in Tim Hardaway ml. Naslednja tekma Dallas čaka v soboto, ko bo v domači dvorani gostil Brooklyn Nets.