15. 12. 2023, 07:13 | Vir: STA

Luka Dončić dosegel 39 točk, vendar ni bilo dovolj za zmago Dallasa

Slovenski zvezdnik je bil prvi strelec dvoboja.

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA doma izgubili proti Minnesoti Timberwolves s 101:119. Slovenski zvezdnik v poraženi zasedbi Luka Dončić je bil prvi strelec dvoboja z 39 točkami, temu je za dvojni dvojček dodal 13 skokov in šest podaj. S tem je na deveti tekmi v nizu dosegel 30 ali več točk.

Dončić je z 32,3 točke povprečno na tekmo drugi strelec sezone NBA, pred njim je le Joel Embiid iz Philadelphie (33,8). A je Dallas po štirih zmagah prvič izgubil, na drugi strani je Minnesota dosegla osemnajsto zmago v sezoni ter je z ekipo Boston Celtics, ki je ugnala Cleveland Cavaliers s 116:107, skupaj na čelu lige.

Naz Reid je 19 od 27 točk za goste dosegel v prvem polčasu, v katerem so domači povedli za 15 točk, Karl-Anthony Towns je dodal 21 točk in 17 skokov. Tekma je bila še sredi tretje četrtine izenačena na 74:74.

Timberwolves so nato z delnim izidom 8:0 povedli in nato prednost povišali na 22 točk ter končali z zanesljivo zmago. Druga najboljša obrambna ekipa lige je igralcem Dallasa v drugem polčasu dovolila le 41 točk, 19 v zadnji četrtini, v kateri je sama dosegla 32 košev.