5. 11. 2022, 09:40 | Vir: STA

Nova blesteča predstava Dončića: pripravil je strelski šov

Nadaljeval je sanjski niz in nikakor ga niso mogli ustaviti. Poglejte videoposnetek in se prepričajte sami.

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je s 35 točkami, osmimi skoki in šestimi podajami v severnoameriški košarkarski ligi NBA vodil Dallas Mavericks do zmage nad ekipo Toronto Raptors s 111:110. Še osmič v nizu od začetka sezone je dosegel več kot 30 točk.

Le legendarni Wilt Chamberlain je 30 ali več točk v zgodovini NBA dosegel na prvih osmih tekmah, to mu je uspelo v sezoni 1959/60, kar na 23 tekmah v nizu pa v tekmovalnem obdobju 1962/63.

Blesteča predstava

Dončić je igral 37 minut, mejo 30 točk je prešel že ob koncu tretje četrtine, iz igre je zadel kar 10 od 15 poskusov, tri od šestih metov za tri točke ter 12 od 14 prostih metov. Poglejte si videoposnetek in se o njegovi blesteči predstavi prepričajte sami: