N. V. | 7. 9. 2022, 19:10

Tekma, ki nam je požrla živce: kako so se košarkarji znašli brez Tobeyja in s poškodovanim Dončićem?

FIBA/fotomontaža

Kakšna napeta tekma. Ste jo spremljali? Na parketu je tekla tudi kri ...

Tekma Slovenija – Francija je v zadnjem krogu skupinskega dela EuroBasketa odločala o prvem mestu v skupini B.

Manjkal je Tobey

Čeprav je šlo za zelo pomembno tekmo, se je Slovenija proti Franciji spopadla brez Mika Tobeyja, kar je bila velika izguba za Luko Dončića in družbo, saj je Dončićev glavni "pick and roll" partner. Spomnimo, Tobey si je na tekmi proti Nemčiji zvil gleženj.

Neverjetna predstava

Čeprav so na začetku tekme naši košarkarji močno zaostajali, se je v nekaj minutah vse obrnilo. Za to je bil predvsem zaslužen Dončić, ki je v 12 minutah zadel kar 22 točk.

Na koncu tekme jih je skupno zadel kar 47 točk.

Huda poškodba Dončića

Tik pred polčasom je odšel z igrišča tudi Dončić, saj ga je zelo nespretno v glavo zadel francoski košarkar Poirier. Slovenski zvezdnik se je okrvavljen podal v garderobo, kjer ga je oskrbela zdravniška služba. Kljub temu se je po polčasu naš zvezdnik vrnil na parket in ekipi pomagal dokončati boj za prvo mesto v skupini B.

Zdravniki so po tekmi povedali, da so našemu zvezdniku med polčasom v garderobi zašili rano na glavi.

Izid tekme

Kljub izjemno napetem in tesnem boju do zadnjih sekund, so na koncu povedli Slovenci.

Naši košarkarji so zmagali z rezultatom 88:82 in tako postali prvaki v skupini B EuroBasketa.

FIBA

Tako Slovenci odhajajo v osmino finala s prvega mesta v skupini, kjer se bodo srečali s četrtim iz skupine A.

Novo na Metroplay: Kako se dobro ločiti? | N1 podkast s Suzano Lovec