14. 12. 2022, 22:01 | Vir: STA

Znano je, s kom se bodo za 3. mesto borili Hrvati in kdo je v finalu svetovnega prvenstva

Profimedia

Na katarski zelenici sta se spopadla Maroko in Francija. Hrvaško v soboto čaka obračun za tretje mesto s poražencem tega srečanja.

Francoska nogometna reprezentanca je v Al Koru v polfinalu svetovnega prvenstva v Katarju premagala Maroko z 2:0 (1:0) in se drugič zapovrstjo uvrstila v finale. Tam se bo v nedeljo ob 16. uri v Lusailu merila z Argentino, ki je v torek s 3:0 izločila Hrvaško. Tekma med Hrvaško in Marokom bo potekala v soboto.

Francozi so povedli v peti minuti z golom Thea Hernandeza, v 17. minuti pa je še Olivier Giroud zadel vratnico. Maročani so bili najbližje zadetku v 44. minuti, ko je Jawad El Yamiq s strelom prek glave zadel okvir vrat. V drugem polčasu je v 79. minuti končni izid postavil Randal Kolo Muani.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol