J. B./STA | 17. 2. 2023, 14:11

Vse je imel v svojih rokah, nato pa ... Žan Kranjec v drugem nastopu naredil preveč napak in ostal praznih rok

Žan Kranjec je na svetovnem prvenstvu v Franciji veleslalomsko bitko zaključil brez odličja.

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je osvojil šesto mesto na tekmi v veleslalomu na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Franciji. Na težkem terenu L'Eclipse ali sončev mrk v Courchevelu mu je sanje o prvi kolajni na SP odnesla napaka v finalu.

Po prvi vožnji je bil tretji najhitrejši.

Zmagal je Švicar Marco Odermatt. Po smuku je na prvenstvu v Courchevelu osvojil tudi veleslalom. Na vrhu sta dva Švicarja. Loic Meillard je zaostal 32 stotink sekunde. Tretje mesto je osvojil Avstrijec Marco Schwarz (+0,40), ki je vodil po prvi vožnji.

Kranjec, ki je meril na odličje, je na šestem mestu zaostal 1,34 sekunde. Šesti je bil tudi v paralelnem veleslalomu.