P. F. | 11. 1. 2024, 08:16

Bolezen mu je krojila kariero: "To so bili zame najtežji trenutki v življenju"

Osebni arhiv

Dejan in Tamara Manojlović sta se iz ljubezni do svojega poslanstva, ki ga vidita v pomoči ljudem, da dosežejo želeno spremembo, podala na Pot do spremembe. Ustvarila sta skupno znamko, s katero želita tudi druge popeljati na novo pot, ki ju obljubljata joga in osebno trenerstvo.

Tamara Manojlović je učiteljica joge z večletnimi izkušnjami, Dejan Manojlović pa je osebni trener. Ker se po njunem mnenju obe področji zelo dobro povezujeta, čeprav sta si hkrati različni, sta sklenila, da združita moči in ustvarita znamko Pot do spremembe. 

"Pri jogi veliko delamo na mentalnem delu in na dihanju. Seveda vključujemo fizične asane, ampak končni rezultat je morda bolj viden na našem umu, delno tudi na telesu," je razložila Tamara, Dejan pa je dodal: "Pri osebnem trenerstvu strankam pomagam do boljšega počutja s fizično vadbo, ki je prilagojena vsakemu posamezniku posebej. Bi pa definitivno svetoval tudi moškim predstavnikom, da se udeležijo prakse joge, saj je lahko joga ob treningih zelo dobra regeneracija."

Pri jogi gre za posebno prakso, kjer se povezujeta gib in dih. "Naučimo se optimalnega dihanja in tako lažje ter bolje dihamo tudi zunaj joga blazine. Prinese nam notranji mir, ravnovesje in lažje spopadanje s stresom. Praksa nam povrne življenjsko energijo in nam da več fokusa. Vse, kar se naučimo na blazini, potem prenesemo v zasebno življenje," je prepričana Tamara. 

Na drugi strani pa je osebni trening prava izbira za vse, ki ne vedo, kje in kako začeti s fizično vadno, ali pa nimajo dovolj samodiscipline. "Treningi so prilagojeni željam in ciljem posameznikov in prav zaradi tega delujejo na dobro počutje, saj stranka izboljša notranje stanje s tem, ko doseže cilj. Fizična aktivnost je v tem stresnem življenju zelo pomembna, saj na ta način ohranjamo vitalnost telesa," pravi Dejan.

Osebni arhiv

Življenje na novo

Dejan se s športom ukvarja že skoraj vse življenje: do 28. leta starosti je treniral nogomet, nadaljnjo kariero v tej smeri pa mu je odvzela bolezen. Diagnosticirali so mu diabetes in za nekaj časa se je odmaknil od športa. "To so bili zame najtežji trenutki v življenju. Po težkih mesecih sprejemanja bolezni in navajanja na novo življenje sem se odločil, da začnem s tekom." 

Udeleževati se je začel polmaratonov in maratonov, z ekipo diabetikov je štafetno pretekel Balaton na Madžarskem, ki je dolg 212 kilometrov. Leta 2003 je postal tudi učitelj smučanja in videl je, kakšno strast čuti do dela z ljudmi. Pozneje je začel obiskovati fitnes in opravil tečaj za osebnega trenerja. 

Osebni arhiv

Notranji mir in samozavest

Tamara je sprva prakso joge izvajala zase, po nekaj letih pa se je vpisala na učiteljski tečaj, čeprav ni nameravala poučevati: "Tečaja sem se udeležila predvsem zato, ker sem sebi želela podariti še več globine, ki jo joga lahko da. Kmalu pa je prišel prvi izziv, ko me je moj takratni mentor in učitelj prosil za menjavo njegove ure. V tistem trenutku sem čutila strah pred neznanim in spraševala sem se, kako bom to zmogla, saj nisem nikoli želela nastopati pred skupino. Izziv sem sprejela in od takrat naprej je poučevanje joge moje največje poslanstvo."

Njeno izobraževanje se je nadaljevalo pri različnih učiteljih, med drugim je obiskala tudi Indijo, in vesela je, kadar lahko pomaga spremeniti življenja na bolje, tako kot ga je tudi sebi. "Joga mi je prinesla mir, pridobila sem notranjo moč in okrepila sem samozavest. Naučila sem se, kako se lažje spopadati s stresom in ohranjati miren um v stresnih situacijah. S pomočjo vizualizacije in meditacije pa sem si skreirala življenje, ki si ga želim živeti, za kar sem najbolj hvaležna."

Tako Tamara kot Dejan živita svoje poslanstvo. Pot do spremembe ponujata z osebnim trenerstvom, ki ga vodi Dejan, in z jogo, s katero se ukvarja Tamara. Obe dejavnosti povezujeta v fitnes centru Fitx Gym na Jesenicah.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol