L. PA. | 8. 7. 2024, 06:00

Najboljši poklici na svetu: zaposleni v teh panogah so pravi srečneži (pa to drži?)

Profimedia

Običajno so zaposleni najsrečnejši v poklicih, v katerih imajo občutek, da pomagajo ljudem.

Imate svojo službo resnično radi? Potem ste gotovo med redkimi srečneži. Pa bi lahko rekli tudi, da opravljate enega od najsrečnejših poklicev na svetu? Uporabnik TikToka @basicfinancialliteracy je na podlagi analize, ki so jo pripravili pri portalih Yahoo Finance in Insider Monkey, sestavil seznam petih zaposlitev, kjer naj bi bili zaposleni najsrečnejši.

Po njegovih besedah gre v glavnem za službe, v katerih imajo zaposleni občutek, da lahko pomagajo ljudem in naredijo nekaj dobrega za svet ali zasledujejo svojo strast. Na petem mestu laskavega seznama je tako poklic podjetnika.

"Ker tudi sam opravljam ta poklic, lahko potrdim, da je precej stresen, vendar pa omogoča tudi veliko svobode. Ne nazadnje si sam svoj šef in ni ti treba odgovarjati nikomur, poleg tega pa lahko pustiš svoj pečat v svetu, in če si v tem dober, veliko zaslužiš," je komentiral TikToker.

Četrto mesto je pripadlo poklicu fakultetnega profesorja. Ta položaj se razlikuje od poklica osnovnošolskega učitelja ali srednješolskega profesorja, ki se pogosto srečujeta z odporom zdolgočasenih učencev, obenem pa sta še podplačana.

Morda vas zanima tudi:

Profesor na fakulteti praviloma predava ljudem, ki želijo biti tam, sploh če so bili za izobrazbo, kot je v navadi v tujini, primorani celo plačati, tudi plača je boljša, obenem pa ima možnost, da se dodatno izobražuje na svojem področju.

@basicfinancialliteracy The 5 Happiest Jobs in the World #jobs #career #fintok @Yahoo Finance ♬ Good Vibes - Rerewrpd

Na tretjem mestu se je nekoliko presenetljivo znašel glasbenik. Omenjeno je sicer, da je v tem poklicu mnogo ljudi, ki jim ne uspe preboj in imajo zaradi tega finančne težave, a ko ti enkrat uspe, naj bi bil poklic zares sanjski, glasbeniki pa eni najsrečnejših in najbolj svobodnih posameznikov.

Na drugem mestu je kariera umetniškega terapevta oziroma terapevtke, ki pri nas še ni tako razširjena, na prvem pa – in to bo verjetno presenetilo marsikoga – socialnega delavca oziroma delavke.

V Sloveniji so socialni delavci pogosto preobremenjeni in slabo plačani, vendar pa se po podatkih Yahoo Finance in Insider Monkey, ki verjetno veljajo predvsem za ZDA, večina zaposlenih čuti izpolnjenih in zadovoljni s svojo kariero.